Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnosti osvobození americkou armádou - Plzeň

Fotografie z oslav osvobození Plzně - květen 2011

 

Vojenská bojová technika, uniformy a zbraně americké armády z konce druhé světové války

 

Slavnosti osvobození Plzně se již staly tradicí, a v Plzni jsou pořádány každoročně. Letošní oslavy (květen 2011) byly, na rozdíl od minulých let, trochu méně oslavné, ale i tak se bylo na co dívat. Tradičně jsou představovány ukázky vojenské bojové techniky, která byla během druhé světové války používána. Na oslavy přijíždí do Plzně američtí velitelé a vojáci, kteří se bojů v Plzni zúčastnili a celou oblast až k demarkační čáře osvobodili.

Na fotografiích si můžete prohlédnout zbraně, uniformy a vojenskou bojovou techniku, kterou v té době používala americká armáda, ale i několik ukázek současné bojové techniky.

 

Fotografie byly pořízeny během veřejných slavností a považuji je za reportážní. Na některých z nich jsou tedy zachyceni také návštěvníci akce. Mnoho takových snímků jsem záměrně nezveřejnil, ale vyhnout se zobrazení lidí v podstatě nelze. Pokud se někdo z Vás na snímku pozná a bude Vám nepříjemné, že je takový snímek zveřejněn, napište mi zprávu a já takovou fotografii neprodleně odstraním.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zpět na hlavní stranu          Fotoalbum - přehled kategorií

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář